Dagje Kleef
zaterdag 27 juni
Ledenprijs € 32,-

Kleef (Kleve op z'n Duits) is een sfeervol, middeleeuws stadje op ongeveer 10 km van Nijmegen, net over de Duitse grens. Kleef is op een heuvel gebouwd. Je kunt er heerlijk wandelen over gezellige pleintjes en door de winkelstraten. Ook vind je er het kasteel Schwanenburg en de Kleefse tuinen.
Veel Nederlanders komen hier inkopen doen, op zoek naar koopjes! In Kleef zijn er dan ook veel winkels, restaurants en cafés te vinden.
Bekende bezienswaardigheden in Kleef zijn: de Stiftskirche, het Museum Kurhaus en het prachtige Kasteel Schwanenburg (het Zwanenkasteel) bovenop de heuvel middenin Kleef. Het is zeker de moeite waard om er omheen te struinen en het imposante kasteel van dichtbij te bewonderen en over de binnenplaats te lopen.

Winkelen in Kleve
De belangrijkste winkelstraat in Kleef is de Große Straße. Deze gezellige winkelstraat is autovrij en volledig voetgangersgebied. Hier zijn veel winkels, restaurants en terrasjes te vinden. Veel Nederlanders komen hier voor de vaak gunstigere prijzen en een aantal typisch Duitse ketens die in Nederland niet of nauwelijks te vinden zijn. Veel dagelijkse producten zijn in Duitsland namelijk aantrekkelijk goedkoop.
In de Große Straße vind je ook het moderne winkelcentrum Neue Mitte. Hier kun je ook op regenachtige dagen winkelen en op een terrasje zitten voor een kopje koffie met wat lekkers.
Kasteel Schwanenburg
Kasteel Schwanenburg torent hoog boven het centrum uit en is hét herkenningspunt van de regio Kleef. De markante toren met gouden zwaan biedt een weids uitzicht over de Rijnvlakte tot aan Nederland.
In Kasteel Schwanenburg zijn tegenwoordig kantoren van de districtsrechtbank gevestigd. De Zwanentoren (alleen geopend in het weekend), de binnenplaats met de Zwanenfontein en de Spiegeltoren kunnen echter wel worden bezocht. Een wandeling rond kasteel Schwanenburg is ook aan te raden, evenals een blik op de opgravingen voor de hoofdingang. Het is wel even klimmen op steile hellingen met ruwe bestrating, trappen en smalle doorgangen.
In het kasteel is tevens een archeologisch museum gevestigd, waar je vondsten uit de omgeving van Kleef kunt bekijken. Zoals indrukwekkende overblijfselen van lang uitgestorven dieren. Schedels groter dan een mens verraden de enorme dieren die ooit in het Nederrijnse landschap rond doolden.
Kleefse Tuinen
Voor wie zin heeft in een wandeling en natuurschoon: even buiten Kleef liggen de Kleefse tuinen aan de Tiergartenstraße (op ca. half uur lopen vanaf het centrum). Hier kun je heerlijk wandelen en genieten van dit prachtig aangelegde parkl
andschap in barokstijl uit de 17e eeuw.
Aan het einde van de middag vertrekken we om 17.00 uur weer vanuit Kleef om terug te rijden naar de opstapplaatsen in Den Haag en Rijswijk.
Speciale ledenprijs € 32,- p.p.
Wat is inbegrepen?
Programma
09.30 uur: Vertrek vanaf Rijswijk-de Schilp (gratis parkeermogelijkheid)
10.00 uur: Vertrek vanaf Den Haag CS (busplatform boven)
Rond 12.00-12.15 uur: Aankomst in Kleef – dag ter vrije besteding
17.00 uur: Vertrek vanuit Kleef
18.30 - 19.00 uur: Terugkomst Den Haag CS
ca. 19.00- 19.15 uur: Terugkomst Rijswijk-de Schilp
NB. Genoemde aankomsttijden zijn afhankelijk van de verkeerssituatie onderweg.
|
Aanmelden kan eenvoudig:
Heb je nog vragen? Bel ons via telefoonnummer 070-22 10 584 Op al onze dagtochten zijn Algemene Voorwaarden van toepassing. Klik hier voor onze Algemene Voorwaarden. |
|
Belangrijk |
| Moet ik mijn paspoort of identiteitskaart meenemen? Ja, je hebt een paspoort of identiteitskaart nodig als je de grens over gaat, want indien nodig moet je je kunnen identificeren. Daarom moet je altijd een geldig identiteitsbewijs meenemen. Ook naar een Europees land zonder grenscontrole. Dit kan zijn een paspoort of een identiteitskaart. Het Nederlands rijbewijs is in het buitenland geen officieel identiteitsbewijs. |
Inschrijven Terug