Deze website maakt gebruik van cookies voor een optimale werking van de website.
Instellingen
 
 

Zilvermuseum & Schoonhoven

dinsdag 28 april 2026

 
Tijd
08:30 tot 19:00 uur
Inschrijfperiode
maandag 23 februari 2026 t/m vrijdag 24 april 2026
Locatie
Schoonhoven
Aantal deelnemers
maximaal 60
Aantal beschikbare plaatsen
56
 

Zilvermuseum & Schoonhoven
inclusief lunch
 dinsdag 28 april

Ledenprijs € 72,-
€ 61,- met museumkaart/Vriendenloterij VIP-kaart
schoonhoven-01 2
Beleef de wereld van zilver in het Nederlands Zilvermuseum én de prachtige Zilverstad Schoonhoven. Al sinds de 14e eeuw speelt zilver een belangrijke rol in Schoonhoven en vandaag de dag vind je er nog steeds tientallen zilverateliers waar op ambachtelijke wijze zilveren sieraden, gebruiksvoorwerpen en decoratie-objecten worden gemaakt.

Nederlands Zilvermuseumschoonhoven-zilvermuseum07 2
We beginnen de dag met een bezoek aan het Nederlands Zilvermuseum, waar we eerst even kunnen genieten van een kopje koffie/thee met een Schoonhovense lekkernij.

schoonhoven-zilvermuseum01 2
Daarna worden we meegenomen op een interessante rondleiding door het museum onder leiding van ervaren gidsen die ons meenemen in de wereld van zilver. We zien de topstukken van het museum en horen de bijzondere verhalen achter en over het zilver. 

 

schoonhoven-zilvermuseum04 2

 

schoonhoven-zilvermuseum02 2schoonhoven-zilvermuseum09 2
    Zilversmederij 

In de zilversmederij kunnen we de smeden aan het werk zien. Je kunt over hun schouder meekijken en het ‘geheim van de smid’ ontdekken.

Kijk de smeden letterlijk op de vingers wanneer zij met goud en zilver de mooiste creaties maken en stel ze al je vragen. De smeden hebben ieder hun eigen stijl en hun werk is ook te koop.

 

schoonhoven-zilvermuseum06 2

 

Huidige Tentoonstellingen

50 jaar Nederlandse Zilverclub: vijftigjarig bestaan van de Nederlandse Zilverclub, een club van privé verzamelaars en zilverliefhebbers. Het Nederlands Zilvermuseum toont allerlei topstukken uit privé collecties. 

Please Touch: een unieke tentoonstelling waarbij de belangrijkste museumregel "Niet aanraken” overboord wordt gegooid. Je mag hier zilveren objecten juist wel aanraken om de textuur en het gewicht te voelen.

Ontmoetingen (Lynne Leegte & Daan Brouwer): een expositie waarbij hedendaagse kunst en klassiek vakmanschap samenkomen.

 


Om 12.30 uur staat er voor ons een lekkere lunch klaar in het museumrestaurant (bestaand uit 2 broodjes met vleeswaren/kaas, een kroket met brood en 1 drankje naar keuze: koffie/thee/melk/karnemelk).

 

Na de lunch is er nog gelegenheid om een kijkje te nemen in de museumwinkel of nog even zelf door het museum te lopen.
Zodra u voldoende heeft gezien van/in het museum kunt u nog het charmante centrum van Schoonhoven gaan verkennen.

 

 

schoonhoven04 2

Schoonhoven

Zilverstad Schoonhoven is een prachtig historisch vestingstadje aan de Lek waar ambacht en historie letterlijk op elke straathoek te vinden zijn.

De naam Zilverstad draagt men hier dan ook met trots.  

 

Zilver, zilver en nog eens zilver

Schoonhoven ademt edelmetaal. Sinds de 14e eeuw zijn hier goud- en zilversmeden gevestigd. Loop over de bruggen in het centrum; vele hiervan zijn versierd met zilveren accenten of kunstwerkjes.

schoonhoven03 2
In het centrum vind je talloze kleine zilverateliers en edelsmeden waar je unieke handgemaakte sieraden en andere items kunt bewonderen en kopen. De meeste ateliers vind je rondom de Haven.


Hier zijn ook tientallen leuke boetieks te vinden om even lekker in rond te snuffelen.  Schoonhoven is tevens de enige stad in Nederland met een eigen vakschool voor het opleiden van goudsmeden en zilversmeden.

 

 

Historische Monumenten

Schoonhoven zelf is eigenlijk één groot openluchtmuseum.schoonhoven05 2

De Veerpoort: de enige overgebleven stadspoort van Schoonhoven. Deze poort beschermt de stad al eeuwen tegen het water van de Lek.

Het Stadhuis: een prachtig gotisch gebouw uit de 15e eeuw met carillon; de klokken spelen regelmatig een vrolijk deuntje over de markt.

De Grote of Bartholomeüskerk: bekend om zijn scheve toren en de indrukwekkende grafmonumenten binnenin. 

Wandelen over de stadswallen: de oude verdedigingslinies zijn nu groene wandelpaden met uitzicht over het water en de historische binnenstad.

Buiten de Veerpoort aan de Kade: dé plek voor een terrasje met uitzicht over de voorbijvarende schepen.

 

Na een heerlijke dag in dit mooie stadje vertrekken we om 17.30 uur weer terug naar Rijswijk en Den Haag.



Speciale Ledenprijs
€ 72,- p.p. 
           € 61,- met museumkaart / Vriendenloterij VIP-kaart



Wat is inbegrepen?

  • Vervoer per touringcar
  • Entree Nederlands Zilvermuseum inclusief rondleiding
  • Koffie/thee met gebak
  • Lunch
  • Bezoek aan Schoonhoven

Programma

08.30 uur:     Vertrek vanaf Rijswijk-de Schilp (gratis parkeermogelijkheid)
09.00 uur:     Vertrek vanaf Den Haag CS - busplatform (boven)

10.30 uur:    Aankomst bij het Nederlands Zilvermuseum
                      ontvangst met koffie/thee met typisch Schoonhovens gebak

11.00 – 12.15 uur:    Rondleiding door het museum o.l.v. een gids   
12.30 - 13.30 uur:   Lunch in het museumrestaurant
13.30 – 17.15 uur:    Vervolgbezoek museum op eigen gelegenheid en bezoek aan Schoonhoven

17.30 uur:                Vertrek terugreis
19.30 – 20.00 uur:  Terugkomst op Den Haag CS en Rijswijk-de Schilp
NB. Genoemde aankomsttijden zijn afhankelijk van de verkeerssituatie onderweg.

 

Aanmelden kan eenvoudig

  • via het aanmeldformulier (klik op de knop Inschrijven onderaan de pagina)

  • of stuur een e-mail naar nethcotgad.[antispam].@devolharding.nl

   vermeld in je bericht: SCHOONHOVEN   én de opstapplaats van je keuze, 
   vermeld ook je lidnummer(s), naam en telefoonnummer(s)

Heeft u vragen?  Bel ons via telefoonnummer  070-22 10 584

Op al onze dagtochten zijn Algemene Voorwaarden van toepassing. Klik hier voor onze Algemene Voorwaarden.

 

Belangrijk 
Er geldt een minimum deelname. Wordt dit aantal niet behaald dan zal de dagtocht geannuleerd of verzet worden.

Mocht dit het geval zijn, dan word je daar ruim tevoren van op de hoogte gebracht.

 

 

Inschrijven Terug
 
 
 

De Volharding            Buurhuis               
070-22 10 580           070-22 10 583

Bautersemstraat 3                    
2518PC  Den Haag

Telefonisch bereikbaar van
maandag t/m vrijdag 09.30- 17.00 uur

Buurhuis geopend van maandag t/m zaterdag<

Kijk op de contactpagina voor meer 
keuzes om contact op te nemen.