Introductie Pottenbakken - vervolg: van draaien tot glazuur-afwerking | 3-daagse cursus
Je betaalt v
oor deze 3-daagse cursus € 120,- (incl. materiaal & afbakken)
Voor houders van de Ooievaarspas € 60,-
Data: 3 zaterdagmiddagen: 11 april, 18 april, 25 april
Duur: 3 x 2,5 uur
Voor wie: Geschikt voor iedereen vanaf 15 jaar, die al eens een introductiecursus draaien heeft gevolgd of basiservsring heeft met de draaischijf.
Docent: Cristiana Vignatelli Bruni
Meld je aan onderaan deze pagina – er is beperkt plek.
Deze cursus van drie lessen is een vervolg op de introductiecursus “draaien op de draaischijf “ en biedt een breder inzicht in het volledige proces van het maken van keramische potten.
Tijdens de cursus doorloop je de belangrijkste stappen van het werkproces, van het draaien tot de afwerking.
De cursus begint met het vormen van objecten op de draaischijf, waarbij de nadruk ligt op het verbeteren van controle, vorm en consistentie.
In de volgende les leer je trimmen: het verfijnen van de vorm en het creëren van een voet aan de onderkant van de pot, waardoor het object een elegantere en lichtere uitstraling krijgt.
In de laatste fase van de cursus staat decoratie centraal. Je kiest uit de ruime selectie gekleurde keramische glazuren van het atelier om je werk af te werken en te experimenteren met verschillende kleuren en effecten.
Aan het einde van de cursus heb je het volledige proces van het maken van een gedraaide pot ervaren: van het vormen van klei op de draaischijf, tot het trimmen en het glazuren en heb je je technische vaardigheden verder ontwikkeld.
Deze cursus is geschikt voor iedereen die al eens een introductiecursus draaien heeft gevolgd of basiservaring heeft met de draaischijf.